Přeskočit na hlavní obsahovou část

Prečo kúpiť humidor u nás?

 • Ako jediný predajca humidorov kalibrujeme vlhkomery, 90% humidorov na trhu má nepresné vlhkomery, ktoré sú bez kalibrácie nepoužiteľné.
 • Zaoberáme sa predajom humidorov už 10 rokov.
 • Pravidelne sa zúčastňujeme schôdzok s výrobcami (Adorini, Jemar) a konzultujeme vylepšenie a inovácie ponúkaných produktov. Podieľame sa priamo na vývoji týchto humidorov.
 • Veľká väčšina humidorov ponúkaných na trhu má problémy s funkčnosťou, kapacitou zvlhčovačov atď. Všetky humidory, ktoré nájdete v našej ponuke sú otestované a vyskúšané. Ručíme za ich funkčnosť.

Rady k Humidorom

Humidory - na čo slúžia?

Humidory sú špeciálne boxy na cigary, v ktorých je udržiavaná stála vlhkosť vzduchu 68% - 72% pri izbovej teplote. Humidor by mal obsahovať vlhkomer a zvlhčovač, ktorý pomáha udržiavať požadovanú vlhkosť.

Humidory sú väčšinou vyrobené z dreva v rôznych povrchových úpravách. Exteriér je obvykle vyrobený z tvrdého dreva a interiér vybavený vložkou zo španielskeho cédru, ktorý dokáže udržať vlhké prostredie. Vlhké cigary potom vydržia v takom humidore aj niekoľko rokov pri zachovaní požadovanej kvality. Väčšina humidorov je tiež vybavená zvislými alebo vodorovnými prepážkami, ktoré pomôžu majiteľovi rozdeliť cigary podľa jednotlivých druhov.

Každý pre koho je fajčenie cigár pôžitkom, by mal dbať na ich správne skladovanie a zadovážiť si kvalitný humidor, ktorý môže slúžiť aj ako pekný doplnok do bytu či kancelárie.

1. krok - Kalibrácia vlhkomeru

Prvým krokom pre úspešné používanie humidoru je kalibrácia vlhkomeru.

Najskôr dajte do plytkej misky jednu kávovú lyžičku stolovej soli a pokvapkajte ju kvapkami vody. Kvapiek dajte toľko, aby bola soľ vlhká. Potom dajte misku i s vlhkomerom do mikrotenového vrecka. Umiestnite ich vedľa seba a nedávajte vlhkomery do slanej vody! Nepriedušne uzavrite vrecko aj so vzduchom vnútri a nechajte ho asi 6 hodín ležať.

Po šiestich hodinách skontrolujte akú hodnotu vlhkosti vlhkomer ukazuje. Mal by namerať približne 75%. Ak je na ňom iná hodnota, je potreba ho prekalibrovať. Niektoré drahšie vlhkomery majú na zadnej strane kalibračnú skrutku, ktorou ho môžete nastaviť na požadovanú hodnotu. Nastavte ho teda na 75%. Ak váš vlhkomer nemá kalibračnú skrutku, zapamätajte si rozdiel nameranej hodnoty oproti hodnote 75% a tento rozdiel odčítajte / pripočítajte vždy, keď budete na vlhkomere kontrolovať stav vlhkosti.

Umiestnenie vlhkomeru

Vlhkomery môžete uložiť do humidoru na ľubovoľné miesto. Je však vhodné, aby okolo neho bol voľný priestor pre meranie vlhkosti. Ideálna je vnútorná strana veka, kde býva obvykle aj predpripravený otvor. Niektoré humidory majú vlhkomery už pevne zabudované.

Zvlhčovač

Nikdy nevlhčite zvlhčovač vnútri humidoru. Vždy ho najskôr vyberte, a až potom zvlhčite. Pre zvlhčovaní použite destilovanú vodu, prípadne špeciálnu tekutinu do humidoru. Nikdy nepoužívajte vodu z kohútika!

Cez mriežku navlhčite savý materiál, vodu naň nastriekajte tak, aby bol vlhký a len mierne nasiaknutý, nie mokrý a "napitý" vodou. Pomocou suchej handričky utrite vonkajší kryt zvlhčovača tak, aby bol na povrchu suchý a aby pri vložení do humidoru nedošlo k namočeniu okolitého cédrového dreva. Zvlhčovač teda teraz môžete umiestniť do humidoru.

Skôr než začnete humidor používať

Humidor, ktorý ešte nebol použitý je "suchý", a preto je nutné ho pred prvým uložením vašich cigár "zvlhčiť". Tým sa myslí upraviť a ustáliť jeho vlhkosť na požadovanú hodnotu 68-72%.

Do humidoru umiestnite plytkú misku s destilovanou vodou. Nepoužívajte vodu z kohútika! Potom do neho uložte aj navlhčený zvlhčovač a kalibrovaný vlhkomer. Dbajte na to, aby nedošlo k priamemu styku humidoru s vodou. Potom humidor uzavrite a nechajte približne 8 hodín "vlhnúť". Potom kontrolujte v cca hodinových intervaloch hodnotu vlhkosti. Až dosiahne približne 68-72% je humidor pripravený na uloženie cigár. Nezabudnite, že je nevyhnutné, aby nikdy nedošlo k priamemu styku vnútra humidoru s vodou. Ak by sa tak stalo ihneď ho utrite a pomocou fénu postihnuté miesto osušte.

Starostlivosť

Snažte sa o svoj humidor starať, vydrží vám tak dlhé roky a cigary v ňom budú vždy perfektne pripravené na fajčenie. Tu je pár typov ako sa o humidor správne starať.

 • umiestnite ho na pevný, rovný podklad aby ste predišli jeho poškodeniu pri prípadnom páde na zem
 • nikdy neumiestňujte humidor na priame slnko
 • neklaďte na humidor žiadne ďalšie predmety
 • vždy, keď budete chcieť očistiť vnútro humidoru použite suchú handričku
 • používajte tekutiny do humidor, pomáhajú lepšie udržať stálu vlhkosť a majú protiplesňový účinok
 • občas utrite i exteriér humidoru
 • nikdy nepoužívajte na čistenie humidoru saponáty, či inú chémiu. Exteriér tiež nesmie prísť do priameho styku s vodou. Pre zvlhčovanie používajte iba destilovanú vodu, nie chlorovanú vodu z kohútika
 • pre odstránenie prachu a zvyškov tabaku alebo tabakových listov z interiéru môžete použiť aj vysávač. Buďte však opatrní aby ste nepoškodili mäkké drevo humidoru

vyber kategóriu

Kontrolujeme vlhkomery!

Pred odoslaním každého humidoru kontrolujeme presnosť merania vlhkomera a prípadne ho kalibrujeme. Túto službu väčšina iných predajcov neponúka!

TOPlist